Kultowy poradnik rozwojowy dla każdego

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to światowy bestseller, który znajduje się na szczycie rankingów popularności od lat. Sukces amerykańskiego pisarza Dale’a Carnegie może budzić podziw, tym bardziej, że premiera tego poradnika miała miejsce w połowie XX wieku. Mimo tego, że tekst pod wieloma względami się zestarzał, to jeśli chodzi o zagadnienia psychologiczne wciąż jest na czasie. Na jakich tematach skupia się jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi? Czego nauczymy się z tego poradnika? 

Biznes i życie towarzyskie

Dale Carnegie stworzył prosty poradnik skupiający się na życiu codziennym, rodzinnym i zawodowym. Wykorzystując proste techniki psychologiczne i socjologiczne pokazał, że każdy z nas może zmienić swoje życie. Aby było to możliwe, musimy najpierw zmienić sposób swojego myślenia i zacząć wierzyć w siebie. Ogromną zaletą Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi jest to, że w poradniku pojawiają się autentyczne historie klientów autora. Ci zmagali się z pewnymi problemami (kłopotami małżeńskimi, zbyt niską wiarą we własne siły czy nieśmiałością), jednak dzięki radą Dale’a każdemu z nich udało się wyjść z dołka i osiągnąć sukces.

Jak uwierzyć we własne siły

Główne założenie Carnegie opiera się na dobroci oraz empatii. Dobrze mamy traktować nie tylko innych, ale i siebie samych. Najważniejsza jest autentyczność i szczerość w działaniu, to właśnie te dwie cechy sprawią, że nasza codzienność diametralnie się odmieni. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to idealna książka zarówno dla ekstrawertyków, jak i introwertyków. Dlaczego? Bo nauczy nas poprawnej komunikacji z innymi oraz wyrażania emocji. Nie tylko tych pozytywnych, ale przede wszystkim negatywnych. Dale Carnegie wiele mówi o tym, jak ważne jest to, aby nie dusić wewnątrz siebie tego, co czujemy. Jeśli nauczymy się tej umiejętności, nasza droga do zrozumienia siebie będzie mogła się rozpocząć.

About the Author

You may also like these