Jakie umiejętności interpersonalne przydają się w relacjach międzyludzkich?
Napisana przez amerykańskiego autora Dale’a Carnegiego książka “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to poradnik, który mimo upływu lat zawiera wciąż cenne wskazówki jak powinno się zachowywać wobec drugiego człowieka, żeby zyskać jego przychylność i sympatię. Książka ta przyda się w każdej dziedzinie życia. Będzie użyteczna zarówno prywatnie jak i zawodowo. Dzięki niej czytelnik nauczy się jak tworzyć relacje oparte na szczerości i sympatii.
Jak stworzyć dobre relacje z innymi?
“Dale Carnegie w książce jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi ” opisał unikatowe prawdy, które mimo upływu lat wciąż są aktualne. Najlepsze, że większość ludzi je zna, a mimo to nie kwapi się do ich stosowania. A wystarczy zastosować się do kilku z nich, aby życie wyglądało zupełnie inaczej, a relacje z innymi ludźmi przybrały lepszy obrót. Jakie to są zasady? Pierwszą i podstawową regułą, którą powinno się stosować w relacjach z innymi jest uśmiech i pozytywne nastawienie. Ton rozmowy także ma duże znaczenie. Jeżeli pojawią się różnice zdań, należy spróbować jak najszybciej je załagodzić. Powinno się skupiać uwagę na tym, co mówi rozmówca i starać się postawić w jego sytuacji. Podstawą w nawiązywaniu relacji jest szczerość. Nie należy przesadnie krytykować drugiej osoby, a jeżeli już to najlepiej jakby to była konstruktywna krytyka. Trzeba mieć pewność, że rozmówca wie, co jest jej przyczyną. W rozmowach z drugim człowiekiem powinno się być empatycznym, przyznawać do popełnianych błędów. Zainteresowanie drugą strony rozmowy jest ważne. Można zadać kilka pytań o zainteresowania rozmówcy i okazać mu szczerą ciekawość.
Kim jest autor książki Dale Carnegie?
Dale Carnegie to amerykański pisarz, którego książki osiągnęły ogromny sukces na całym świecie. Poza książką “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi?” Dale Carnegie jest znany z takich pozycji jak “Jak tworzyć doskonałe relacje?” oraz “Jak przestać się martwić i zacząć żyć?”. Napisał także książkę o tytule “Po szczeblach słowa”.