Jak sprawić, żeby ludzie byli nam przychylni?

“Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to książka napisana przez amerykańskiego pisarza Dale’a Carnegiego. Jest to poradnik mówiący o tym, jak zyskać przychylność innych zarówno w życiu prywatnym jak i biznesie. Jak sprawić, by ludzie wokół zaczęli traktować nas z szacunkiem i zwyczajnie czuć do nas sympatię? Recepta jest prosta. Choć książka została pierwotnie wydana w 1939 roku prawdy w niej zawarte są uniwersalne i mimo upływu lat wciąż są aktualne. 

Jak zyskać sympatię i szacunek innych ludzi?

Książka “jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl)” mówi o tym, że podstawową zasadą w relacjach międzyludzkich jest szacunek, uśmiech i pozytywne nastawienie do drugiego człowieka. Wielu ludzi zna zasady zawarte w tej książce, jednak na co dzień zwyczajnie o nich zapomina, bo czasem trudno wykrzesać z siebie choć odrobinę pozytywnego nastawienia. A to wiele ułatwia. Pozytywny ton głosu wpływa na rozmówcę, który z automatu się rozluźnia i lepiej czuje w naszym towarzystwie. Uśmiech sprawia, że ludzie zupełnie inaczej reagują na drugą osobę. Najważniejsze by uśmiech był szczery, jak zainteresowanie drugą osobą, bo jeżeli jest to tylko lekki grymas, to nic dobrego z niego nie wyniknie. W rozmowach z ludźmi odpada bezpodstawna krytyka, wyrzuty, narzucanie własnego zdania i respektu dla drugiego człowieka. Pouczanie innych mija się z celem, gdyż zazwyczaj do drugiej osoby i tak nie dotrze to, co chcemy przekazać, a jeśli nawet to nie odbierze tego w dobrym tonie. Każdy powinien wyrazić szczere zainteresowanie drugim człowiekiem, zamiast ciągle nawijać tylko o tym, czego od niego chce i jakie jest jego spojrzenie na świat. Często skupienie się na rozmówcy to krótka droga do dostania dokładnie tego, czego potrzebujemy, nie robiąc praktycznie nic w tym kierunku. A właściwie robiąc wszystko dokładnie tak jak powinno się robić. Podstawą relacji międzyludzkich jest wzajemny szacunek i dobre nastawienie.

Kim jest Dale Carnegie?

Autorem książki “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” jest amerykański pisarz, który żył w XX wieku. Jego książki mimo upływu lat wciąż są aktualne, bo prawdy w nich zawarte są uniwersalne, niezależnie od wieku, w którym żyjemy. 

About the Author

You may also like these